MATERSKÁ ŠKOLA POPRAD - VEĽKÁ

Prajeme príjemný deň každému, kto navštívil našu stránku a chce sa o nás niečo dozvedieť

Sídlo MATERSKEJ ŠKOLY  je na Ulici Tranovského 7, v Poprade-Veľkej. V  budove MŠ  sú 3 triedy, spálne, sociálne miestnosti, šatne, práčovňa, kuchyňa, samostatné prípravovne jedál a kancelárie. K MŠ neodmysliteľne patrí   záhrada s listnatými a ihličnatými stromami,    preliezkami, hojdačkami a  pieskoviskami,kde sa môžu deti bezpečne hrať.

Zástupkyňou riaditeľa pre MŠ je pani  Alena Kubaská. O výchovu detí sa stará  šesť pedagogických pracovníkov. O čistotu a údržbu  dbajú  traja prevádzkoví zamestnanci, pani Viera Lištiaková, Božena Malecká a pán Viliam Jakubec.  Chutnú a výživnú stravu deťom pripravujú   zamestnanci školskej jedálne, pani Jaroslava Bachledová, Mária Madejová a Beata Zlacká.

V školskom roku 2005/2006 je zapísaných 88 detí.
Triedu číslo
1 navštevujú 3-4 ročné deti, kde pracujú pani učiteľky Boroňová a Beťková.
Triedu číslo
2 navštevujú 4-5 ročné deti, kde pracuje zástupkyňa Kubaská a pani učiteľka Kallová.
Triedu číslo
3 navštevujú 5-6 ročné deti,  kde pracujú pani učiteľky Adamjaková a Gondová.

Poslaním nášho predškolského zariadenia je dopĺňať rodinnú výchovu a výchovno-vzdelávaciu činnosť zamerať na všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa, jeho sociálno-emocionálny, fyzický a intelektuálny rozvoj v  súlade s individuálnymi a vekovými osobitosťami dieťaťa. Vo  výchovno-vzdelávacej práci sa riadime "PROGRAMOM VÝCHOVY A VZDELÁVANIA DETÍ V MŠ" a dodržiavame Vyhlášku MŠaV SR o predškolských zariadeniach.

Za hlavnú výchovno-vzdelávaciu metódu sme zvolili   HRU.
      V práci využívame aktivizujúce metódy, didaktické prostriedky na splnenie cieľov a úloh pre skvalitnenie práce v zložkách ako je: ROZUMOVÁ, JAZYKOVÁ, LITERÁRNA, HUDOBNÁ, TELESNÁ, PRACOVNÁ, MATEMATICKÁ a ESTETICKÁ VÝCHOVA.

Úzko  spolupracujeme s radou školy, rodičovským združením, s Klubom Veličanov  , s knižnicou, logopedičkou, detskou a zubnou lekárkou.

Z ČINNOSTI MŠ
-  5-6 ročné deti z  predškolského oddelenia  jedenkrát týždenne navštevujú  ZŠ a venujú sa telesnej výchove  v
telocvični ZŠ.
- Mgr. M. Šustrová, učiteľka  ZŠ,  pravidelne jedenkrát týždenne vyučuje deti vo veku 5-6 rokov  nemecký jazyk